Resultat Vårrundan tävlingsklass 2013!



Damernas Prisutdelning
Herrarnas Prisutdelning

 

Resultat Vårrundan 2013
2013-05-04
Herr
(38/38)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Fredrik Rådström
Hällefors LK
16:19
00:00
2.
Mats Derring
Bofors Fritid
17:59
+1:40
00:00
3.
Robert Lanner
Bofors Fritid
18:02
+1:43
00:00
4.
Jörgen Nilsson
Granbergsdals IF
18:06
+1:47
00:00
5.
Jonas Brännmyr
OK Djerf
19:16
+2:57
00:00
6.
Martin Sandahl
TRANSCOM BST 4
19:32
+3:13
00:00
7.
Daniel Skog
BK AVANCE
19:54
+3:35
00:00
8.
Patrik Forsberg
Vakant
20:17
+3:58
00:00
9.
Faraj Daghman
Team Daghman
20:23
+4:04
00:00
10.
Johan Röjare
Team Röjare
20:38
+4:19
00:00
11.
Anders Haglund
Bofors Fritid
20:40
+4:21
00:00
12.
Teymor
Poeten
20:46
+4:27
00:00
13.
Ola Bull
TRANSCOM BST 4
20:53
+4:34
00:00
14.
Carl Papworth
TRANSCOM 3
21:16
+4:57
00:00
14.
Filmon
Poeten
21:16
+4:57
00:00
16.
Bengt Hansson
Team Hansson
21:52
+5:33
00:00
17.
Aron Berge
21:53
+5:34
00:00
18.
Benjamin Hunter
Team Hunter
22:09
+5:50
00:00
19.
Torbjörn Johansson
Team Bravida
22:13
+5:54
00:00
20.
Amir Ali
Poeten
22:17
+5:58
00:00
21.
Mats Pettersson
Bofors Fritid
22:29
+6:10
00:00
22.
Mattias Nyström
Team Nyström
22:31
+6:12
00:00
23.
Mikael Pettersen
Team Bravida
22:35
+6:16
00:00
24.
Jimmy Ahlinder
TRANSCOM BST 4
22:42
+6:23
00:00
25.
Masih
Poeten
22:54
+6:35
00:00
26.
Henrik Garnestrand
TRANSCOM BST 4
23:06
+6:47
00:00
27.
Anders Berglund
Karlskoga kommun
23:26
+7:07
00:00
28.
Haris Dzindo
TRANSCOM 2
24:29
+8:10
00:00
29.
Christian Lundström
TRANSCOM 3
26:47
+10:28
00:00
30.
Alexander Schalin
BK AVANCE
27:35
+11:16
00:00
31.
Manfred Wasserfaller
Team Bravida
28:22
+12:03
00:00
32.
Mojtaba
Poeten
30:58
+14:39
00:00
33.
Jawad
Poeten
31:46
+15:27
00:00
34.
Chris Hansen
TRANSCOM 2
32:59
+16:40
00:00
35.
Johan Bonde
TRANSCOM 3
33:35
+17:16
00:00
36.
Joey Obrien
Team Obrien
34:03
+17:44
00:00
37.
Victor Persson
TRANSCOM 2
42:23
+26:04
00:00
38.
Fredrik Norrbäck
TRANSCOM 3
42:24
+26:05
00:00
Dam
(20/20)
Tid
Efter
Bomtid
1.
Therese Carlsson
Karlslunds IF
20:54
00:00
2.
Sara Jakobsson
21:39
+0:45
00:00
3.
Leonora Johnson
22:53
+1:59
00:00
4.
Anna Ericsson
Karlskoga kommun
23:17
+2:23
00:00
5.
Filippa Berglund
Karlskoga kommun
23:36
+2:42
00:00
6.
Margareta Larsson
Bofors Fritid
23:55
+3:01
00:00
7.
Ida Grossfurtner
24:39
+3:45
00:00
8.
Cina Bäckelin
KIMnet
24:40
+3:46
00:00
9.
Ann-Kristin Derring
24:49
+3:55
00:00
10.
Maria Bäckman
24:50
+3:56
00:00
11.
Zara Ekroth
TRANSCOM 2
24:55
+4:01
00:00
12.
Christina Sjöberg
Team Sjöberg
26:43
+5:49
00:00
13.
Sofia Thörevik
TRANSCOM 2
32:51
+11:57
00:00
14.
Anna-Karin Andén
TRANSCOM 2
32:57
+12:03
00:00
15.
Annbritt Kallin
Team Bravida
33:53
+12:59
00:00
16.
Cecilia Andersson Haapala
Team Bravida
33:55
+13:01
00:00
17.
Anja Ek
KIMnet
34:13
+13:19
00:00
18.
Maria Ekman
KIMnet
35:11
+14:17
00:00
19.
Ursula Ekman
KIMnet
36:08
+15:14
00:00
20.
Camilla Bohlin McQuire
KIMnet
36:31
+15:37
00:00
Lag
 
 
 
 
1
Bofors fritid
 
20:37
 
 
 
Anders Haglund
 
 
 
 
 
Margareta Larsson
 
 
 
 
 
Mats Derring
 
 
 
 
 
Mats Pettersson
 
 
 
 
 
Robert Lanner
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2
Transcom BST4
 
21:33
 
 
 
Henrik Garnestrand
 
 
 
 
 
Jimmy Ahlinder
 
 
 
 
 
Martin Sandahl
 
 
 
 
 
Ola Bull
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3
Poeten
 
25:25
 
 
 
Filmon
 
 
 
 
 
Jawad
 
 
 
 
 
Mojtaba
 
 
 
 
 
Teymor
 
 
 
 
 
Amir Ali
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
4
Team Bravida
 
28:12
 
 
 
AnnBritt Kallin
 
 
 
 
 
Cecilia Andersson Haapala
 
 
 
 
 
Manfred Wasserfaller
 
 
 
 
 
Mikael Petterssen
 
 
 
 
 
Torbjörn Johansson
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
5
Transcom   3
 
29:38
 
 
 
Anna-Karin Andén
 
 
 
 
 
Chris Hansen
 
 
 
 
 
Haris Dzindo
 
 
 
 
 
Sofia Thörevik
 
 
 
 
 
Zara Ekroth
 
 
 
 
6
 
Transcom 2
Carl Papworth
Christian Lundström
Johan Bonde
Fredrik Norrbäck
Victor Persson
 
 
 33:17
 
 
7
KIMnet
 
33:21
 
 
 
Anja Ek
 
 
 
 
 
Camilla Bohlin McQuire
 
 
 
 
 
Cina Bäckelin
 
 
 
 
 
Maria Ekman
 
 
 
 
 
Ursula Ekman